Kilka słów o
Akademii Małego Olimpijczyka

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i chcąc zapewnić najmłodszym mieszkańcom Kaźmierza bardzo dobre warunki rozwoju na etapie przedszkolnym odważyliśmy się i postanowiliśmy otworzyć Niepubliczne Przedszkole „Akademia Małego Olimpijczyka”. Placówka mieści się w Kaźmierzu na ul. Sosnowej 6A, osiedle przy drodze Szamotulskiej, kierunek na Szamotuły, pierwszy zjazd w prawo za torami kolejowymi.

Przedszkole jest placówką czynną w godzinach 6:30 – 17:30. Dysponujemy miejscami dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, które przebywają w II grupach wiekowych liczących do 20 dzieci. Każda grupa mieści się w osobnej i dobrze wyposażonej sali zabaw.

 

Znając „zagrożenia” płynące ze współczesnego świata (nadmierne korzystanie najmłodszych pociech z gier komputerowych, internetu oraz mała aktywność fizyczna) chcielibyśmy wprowadzić ścisłą specjalizację przedszkola, jako placówki logopedyczno-sportowej zatrudniając doświadczonego nauczyciela – logopedę oraz wykorzystując bazę sportowo – lokalową przy Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej : sala gimnastyczna oraz nowoczesny kompleks boisk Orlik. Oprócz ścisłej specjalizacji przedszkole oferuje dzieciom bardzo rozbudowany program zajęć dydaktycznych jak również zajęcia na basenie i korcie tenisowym.

 Naszą ofertą kierujemy do mieszkańców Gminy Kaźmierz jak również mieszkańców miejscowości sąsiednich, którzy podzielają motto Akademii Małego Olimpijczyka „W zdrowy ciele zdrowy duch!”

 Niepubliczne przedszkole w kwestii bezpieczeństwa posiada uzgodnienia Sanepidu, Rzeczoznawcy PPOŻ, inspektora d/s BHP, znajduje się w budynku monitorowanym. Działa także pod nadzorem Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Oświaty Urzędu Gminy Kaźmierz jako placówka niepubliczna.

 

przedszkole_logo